Giriş    Sorular
 SORULAR

LÜTFEN SORULARINIZI fevziaksoy@hotmail.com veya avademdemir@gmail.com ADRESLERİNE YOLLAYINIZ.
 mehmet | 01-07-2012 | muş

2011 yılı genel atamalarında il jandarma komutanlığı emrine atandım.2012 yılında henüz 1 yılım dolmamış olmasına ragmen hiçbir sebeb gösterilmeksizin ve haberim olmadan il içi atamaya tabi tutuldum. atamanın durdurulması için nasıl bir yol izlemeliyim. saygılarımla.


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Telefonla ayrıntılı bilgi verirseniz yardımcı olalım...

Av.Adem DEMİR 

0 505 456 67 38


 pınar | 01-07-2012 | ankara

İyi akşamlar Adem Bey, benim nişanlım bir sınır karakolunda asteğmen olarak askerlik yapmakta terhisine 15 gün kaldı.Ancak üzerine zimmetli askeri techizat nöbet değişimi sırasında zarar görmüş ve kullanılamaz hale gelmiş.Üsleri, hakkında mahkeme açılacağını söylemiş.Techizat görev sırasında kullanılamaz hale geldiği için mahkeme açılmadan ve herhangi bir ödeme yapılmadan bu sıkıntı sonuçlandırılamaz mı? Bir de karakolda kendisiyle birlikte görev yapan teğmen var. Kendisinden daha üs rütbeli biri olduğu için asteğmenin zimmet alma yetkisinin olmadığını duymustuk. Zimmet alma daha üs rütbelinin görevi oluyormuş. Bu konuda bir bilginiz var mı? Eğer bu durum doğruysa mahkeme kararını nasıl etkiler? Şimdiden teşekkür ederim.


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Tatilden yeni döndüğüm için sorunuzu ancak gördüm. Umarım sorun çözülmüştür.


 GÜL ŞAFAK | 01-07-2012 | ERZİNCAN

ben sağlık bakanlığında 657ye tabi kadrolu hemşire olarak çalışıyorum.eşim jandarma astsubay. 1 yıl önce eş durumundan Erzincan'a atandım.eşim istifa etmeyi düşünüyor.bu durumda mazeret ortadan kalkacağından Kırklareli iline tayin isteyebilir miyim?alt hizmet bölgesinden üst hizmet bölgesine geçiş sorun olur mu?bir de eşimin kıdemi benden az.eşim başka bir devlet kurumunda çalışmaya başlarsa eş durumu mazeretiyle onun yanına tayin isteme hakkım olur mu yoksa kıdem üstünlüğüne mi bakılır?eşim özel sektörde çalışırsa tayin durumumuz nasıl olur?teşekkürler


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 İlgili mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan kamu görevlisi olan eşin, emekliye ayrılması ve zorunlu yer değiştirmeye tabi olarak son çalıştığı yerden bir başka ilde ikamet ettiğini belgelendirmesi ve emekli olan eşinin ikamet ettiği yere tayin talebi, bir defaya mahsus olmak üzere değerlendirilir. Bu şekilde yapılacak atama müracaatları, eşin emekliye ayrılmasından sonraki bir yıl içinde yapılır.

 

yönetmeliğinizdeki konuya ilişkin tek düzenleme bu...

Eşim istifaen emekli oldu diyebilirsiniz. Terhis belgesini de ekleyebilirsiniz...


 Emre Öztürk | 01-07-2012 | Van

Mrb. avukat bey ben Van il affet ve acil durum md.lüğünde 2 yıldan beri çalısıyorum. Eşim ise Ankara hacettepe üni. 4 yıldan beri memur olarak görev yapmaktadır. Benim işe başlangıç öğrenim durumum lise eşimin ise önlisans bu durumda ankaradaki kurumumuza verdiğim tayin dilekçem olumlu olarak vandaki kurumuma geldi. Yanlız burdan olumsuz yazım çıktı. Bende bu durum üzerine mahkemeye gitmeyi düşünüyorum. Bu konuda sizin görüşleriniz nedir? mahkeme kararı ne çıkar? yardımlarınız için şimdiden tsk ederim.


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 İdarenin keyfi ve hukuka aykırı davrandığın ortaya koyacak emsalleri de belirtmeniz önemlidir...


 ali osman baykal | 01-07-2012 | izmir

muvazzaf astsubayların dernek ve sendika kurma hakları veya sendikalara üye olma hakları varmıdır.avrupa insan hakları sözleşmesi madde 11 bu duruma ne ifade eder.


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Şu andaki mevzuat buna müsait değil...


 ali osma baykal | 01-07-2012 | izmir

bu güzel hizmetiniz için sizleri kutluyor ve saygılarımızı iletmek istiyoruz.


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Teşekkür ederiz...


 çigdem | 01-07-2012 | ankara

ben im 2yıl yatarım var 6 ay ertelettim 2inci bi 6 ay ala bilirmiyim cocumu bırakacak kimsem yok sucsus yere bu cezayı aldım bana yardım ederseniz sevinirim


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 haklı ve geçerli mazeretiniz var ise ikinci kez erteletebilirsiniz...


 çigdem | 01-07-2012 | ankara

calıstım yerde senedim kalmıstı istedim vermediler yırtıp attık dediler ve şimdi o senetimi icraya koymuslar benim onlara borcum yok şimdi napmam gerekiyo bu borcu oducemmi evime haci gelcek napa bilirim


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 senet ödenmiş bir borca ait ise elinizde ödeme belgelerinizle birlikte itiraz edebilirsiniz. Aksi takdirde, senet geçerlidir ve ödemek zorunda kalabilirsiniz... Gerekirse icra departmanımızdan Av.serdar Beyle görüşünüz lütfen...


 duran | 01-07-2012 | kütahya

iyi gunler bız nısan ayının 25inde asker ogrencileri kpssye basvursunlar dıe bır lıseye goturduk orda yanımdakı kısıler kızlara laf attı ve kızlarda mudure sıkayet ettıler bende o anda uyuyodum kalktıgımda mudur bızı kovdu daha sonra bızı bırlıgımıze sıkayet etmıs tehdıt etmıs kendısı demıs ama ole bı olay olmadı ve ıfademızı bolumuzde verdık ustunden 2 ay gectı bırsey cıkar mı olur mu lutfen yardım edın kafama cok takıyorum saygılarımla


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Eğer bir sorun çıksa idi bu güne kadar size bir tebligat yapılırdı.


 Özer BEYAZYÜZ | 01-07-2012 | ANKARA

Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Ben malatyada yaklasık 1.5 sene üste fiili taarruzdan yargılandım . ve sucun işlenmediğine kanaat getirildiğinden beraat ettim. gerekçeli kararı bekliyorum. geçen surede hem kurs hem yurtdısı görevleri hemde sicil olarak her hakkımdan mahrum kaldım.. bundan sonraki süreçte ne gibi bir yol izlemeliyim. maddi ve madevi tazminat davası ve karşı tarafında bu konuda magdur olup benım cektıklerımı cekmesı ıcın iftira davası da acabiliyormuyum. ve bunları sadece askerı mahkemede mı acmam gereklı..Şimdiden çok teşekkür ederim. Bçvş. Özer BEYAZYÜZ


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Eğer, isnadın iftira olduğu ortaya çıkmış ise, şahıs hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz...

Gerçi böyle bir varsayım olsa idi mahkemede kararında savcılığa suç duyurusunda bulunabilirdi...