Giriş    Sorular
 SORULAR

LÜTFEN SORULARINIZI fevziaksoy@hotmail.com veya avademdemir@gmail.com ADRESLERİNE YOLLAYINIZ.
 Özer BEYAZYÜZ | 01-07-2012 | ANKARA

Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Ben malatyada yaklasık 1.5 sene üste fiili taarruzdan yargılandım . ve sucun işlenmediğine kanaat getirildiğinden beraat ettim. gerekçeli kararı bekliyorum. geçen surede hem kurs hem yurtdısı görevleri hemde sicil olarak her hakkımdan mahrum kaldım.. bundan sonraki süreçte ne gibi bir yol izlemeliyim. maddi ve madevi tazminat davası ve karşı tarafında bu konuda magdur olup benım cektıklerımı cekmesı ıcın iftira davası da acabiliyormuyum. ve bunları sadece askerı mahkemede mı acmam gereklı..Şimdiden çok teşekkür ederim. Bçvş. Özer BEYAZYÜZ


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Eğer, isnadın iftira olduğu ortaya çıkmış ise, şahıs hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz...

Gerçi böyle bir varsayım olsa idi mahkemede kararında savcılığa suç duyurusunda bulunabilirdi...


 yusuf | 01-07-2012 | çanakkale

iyi günler,benim sorunum şu avukat bey ben polis memuruyum,bu sene bir ilin 110 km ötesindeki bir ilçesine atamam yapıldı.Ben de bu sene ikinci bir üniversite okumak için başvuruda bulunacağım, uzaklıkta 110km olduğu için geliş-gidiş yapmam mümkün değil bu durumu genel müdürlüğe sordum onlarda tamamen ilin inisiyatifinde olduğunu söyledi.bu durumda il bana yer değişikliğini vermezse yapabilecek hiç bir şeyim yok mu?ya da üniversiteyi farklı bir ilde seçsem oraya gitmem mümkün mü?


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Madde 40-(Değişik:26.03.2002/24707) Personelin, üniversite ve yüksek okullarda öğrenim gören çocuklarının yurt veya yatılı okuma imkanı olmadığı veya parasız yatılı olan okullar hariç, yabancı dil ağırlıklı orta öğretim kurumları ile meslek lisesinde öğrenimde bulunan çocuklarının bu durumlarını belgelemeleri halinde, atanmak istediği ilde ihtiyaç bulunması ve kadro durumunun uygun olması halinde, ikinci bölge hizmetini aksatmamak kaydıyla okulun bulunduğu il veya dengi bir okulun bulunduğu illerden birine yer değiştirmek suretiyle ataması yapılabilir.

 

yönetmeliğinizde sadece çocuklarınıza özgü olarak bir düzenleme bulabildim.

bu durumda idarenin insiyatifine kalmış durumdasınız...


 ?? | 01-07-2012 | ??

doğu görevimde 1 yılımı tamamladım ve başka bir ilçeye(farklı bir ganizona) tayin edildim. mehil iznimi ilişik kestiğim tarihten hemen sonra kullanmak istiyorum. ancak önce atandığım yere katılmam daha sonra birlik komutanımın uygun gördüğü bir tarihte mehil iznine ayrılacağımı emir olarak tebliğ ettiler. ben yarın ilişik kesiyorum direk mehil iznine ayrılsam bana her hangi bir ceza verilebilir mi. bir de beni görülen lüzum üzerine sebepsiz yere tayin ettiler dilekçe ile müracaat etsem eski yerime tekrar gelebilir miyim acaba... teşekkürler.


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Böyle keyfi davranamazsınız. Başınıza iş alırsınız aman dikkat...

atama haksız ise telefonla ayrıntılı bilgi lütfen...


 mehmet o | 01-07-2012 | balıkesir

21 haz 2012 de tsk'den ilişiğim kesildi, disiplinsizlik ve ahlaki durum ned. ile. Yıllardır üye olduğumuz daha doğrusu zorla üye ettikleri hava kuv. Yardımlaşma derneğinde bulunan birikmiş 16 bin lira civarı paramızada el koydular. bu miktarı alamazmıyız. istifda edenlere vermiyorlar ama biz kendi isteğimizle ayrılmadıkkiş, re'sen emekli edildik, bu paralarımızı alabilirmiyiz.


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 ilgili yönerge elimde olmadığı için bir şey diyemiyorum... Ancak, çıkarma işlemine karşı 60 gün içerisinde dava açmak zorundasınız...


 Mehmet | 01-07-2012 | Adana

Ben ilçe jandarma komtanlığında Asyş.Tim K.olarak görev yapmaktayım. İl Jandarma Komtanlığınca yapılan il içi atmalarıda, mahrumiyet nedeni ile yazmış olduğum dilekçeme istinaden, beni bulunduğum yerden başka bir ilçeye atadılar. Ancak yeni görevime, şu an görev yaptığım birliğin bölük komtanı tayinci olması nedeni ile, 2012 Atamalarında atanan yeni bölük komtanı gelince başlıyacağım, çünkü bölük komtanlığına vekalet etmekteyim.Yeni bölük komtanın emekli olma durumu var. Beni isteğim dışında tekrar atamaya tabi tutarak,mahrumiyet neteni ile atamamın çıkarıldığı bölüğe bölük komtanlığına atayabilirlermi teşekkürler.


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 İstiyorsanız telefonla görüşelim...


 aykut şıralı | 01-07-2012 | ıgdır

15 haziran ve 17 haziran 2012 tarihinde sözlü olarak amirimden 18 kilometre olan ile gitmek için garnizon terk izni istedim görevim yoktu izin vermedi.23-24 haziran günlerine dilekçe vererek izin istedim dilekçeye kendisinin izne ayrılacagı yerine vekalet edecek yüzbaşı varken dahi en kıdemli personel oldugu terör olaylarını bahane ederek o yolda 15 yıldır terör olayı olmamıştır olumsuz beyan etmiştir bu yüzbaşının kararını ayim'e taşıyabilirmiyim acaba


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Ayim'e taşınacak bir husus değil. Ancak, bu durum keyfilik taşıyorsa bir üst amire şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz...


 EROL | 01-07-2012 | ANTALYA

Günaydın. Adi Malül olarak emekli olmuş jandarma astsubayım, şu an özel sektör çalışıyırom, çalışmam nedeniyle emekli maaşımın kesilmesi sözkonusumu birde devlet kurumlarında tekrar işe başlamam söz konusu olabilir mi?


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Sanırım sorunuz daha önce cevaplanmıştı.

destek primi ödemek zorundasınız...

 


 abdullah assubay | 01-07-2012 | ankara jandarma

iyi çalışmalar avukat bey,mesai saati dışında verilen her sözlü emri;yazılı olarak talep edebilir miyim? jandarmada asayişte çalışıyorum,cep telefonu kullanmak zorunda mıyım? yani devlet bana cep telefonu ve hat,sim kart varmediğine göre bende faturaları ödeyemediğimden ve asosyal bir insan olduğumdan ve de cep telefonunu hayatımdan çıkarmak istediğimden;cep telefonumu kırıp atmak istiyorum;görev olduğundada bana telsizden v.s. ulaşssınlar ulaşabilirlerse! diye düşünüyorum,bunu uygularsam hukuki açıdan sorun yaşar mıyım? nöbetten çıkan istirahatli rütbeli personel boşta bir sürü uzm.çvş. olmasına rağmen sözlü olarak sürekli bir şeyler için çağrılabilir mi?


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 siz sorularınıza cevap verseniz ne dersiniz...

bazan insan kızıyor ancak meslek zor Allah yardımcınız olsun. Bu tür şeyler de yaşanacak. 

Hizmet gerekleriyle bağdaşıyorsa çağırabilir..

Ancak uygulama keyfiyete dönüşmüş ise şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz...


 mehmet sait | 01-07-2012 | kayseri

sayın avukat bey; ben ankarada özel sektörde çalışmaktayım yaklaşık 10 ay oldu. daha önce kayseride çalışıyordum eşim de kayseriide üniverisetede memur olarak görev yapıyor. kayseride iş imkanım malesef yok. eşimin ankaraya yanıma tayin hakkı varmı acaba. üniversitelerde tayin iimkanları çok zo rmuş açıkcası zor durumdayız. teşekkürler..


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 Eşiniz zaten Ankara'da önce bir kuruma başvuracak kabul onayı aldıktan sonra kurumundan muvafakat isteyecek...


 muhammed sait | 01-07-2012 | ERZURUM

İSTENBUL ÜMRANİYEDE SEYAHAT YAPARKEN TELEFONUM ÇALINDI AMA BEN ERZURUMDA İKAMET EDİYORUM ERZURUMA GERİ DÖNDÜĞÜMDE SAVCILIĞA VERDİM DOSYAM ÜMRANİYE MAHKEMESİNE GÖNDERİLMİŞ ORADA MAHKEMEM AMA BEN ERZURUMDA OLDUĞUM İÇİN MAHKEMEMİ ERZURUMDA OLMASINI İSTİYORUM MÜMKÜNMÜ


  Av. Adem DEMİR'nin Cevabı :

 mümkün değil maalesef...